EPSA Annual Congress 2017

Bolo pár minút po polnočnom deadline, keď sme na poslednú chvíľu dali dokopy všetky dokumenty a odoslali žiadosť o pridelenie Support Fund na kongres do Slovinska. Nikdy predtým sme na žiadnom kongrese neboli, a tak sme ani nevedeli či tam naozaj chceme ísť, ale o  pár dní bol už náš osud spečatený – Support Fund sme úspešne vybojovali a neostáva nám nič iné, ako prijať túto týždennú výzvu! Do Slovinska sme pricestovali o pár dní skôr, aby sme stihli aj čo-to pocestovať. Z krásnej Ljubljany sme sa presunuli do 4*hotela pod Alpami, v očarujúcej Kranjskej Gore.

 dsf4809-44 34495729842 o

Číst dál...

VIII. Hungarian National Congress of Pharmaceutical Students

Celé zkouškové jsme se měli na co těšit. Hned první víkend letního semestru jsme jeli do Maďarska na VIII. HuPSA kongres, konkrétně do města Pécs. Výslovnost tohoto slova raději psát nebudu. Je ale velmi úsměvné, že tři ze čtyř maďarských farmaceutických fakult se nacházejí ve městech, jejichž názvy jsou pro Čechy tak známé (Debrecen, Szeged a Pécs). Další je v hlavním městě, kam jsme kolem pátečního poledne dorazili i my.

foto

Číst dál...

5th SPC Leadership Camp Kraków 9.-12. září 2016

Již pátý ročník Slovak-Polish-Czech Leadership campu se konal letos v září. Hostitelským městem byl Krakov. Účastníci se tedy mohli těšit na množství soft-skillových seminářů, ale i na krásné historické město. Vyjeli jsme o den dřív, abychom si ještě stihli projít centrum. Začali jsme prohlídkou vrchu Wawel, se kterým je spjata historie nejen Polska, ale i ostatních zemí, takže i maďarská část účastníků si přišla na své. Krakov je bývalé hlavní město a hrad byl dlouhá staletí rezidencí polských králů. Při procházce jsme si poslechli pověsti o zdejším drakovi a holubech, kteří hrad chrání.

14324492 1133875530026203 1685749433268084807 o

Číst dál...