EPSA Annual Congress 2017

Bolo pár minút po polnočnom deadline, keď sme na poslednú chvíľu dali dokopy všetky dokumenty a odoslali žiadosť o pridelenie Support Fund na kongres do Slovinska. Nikdy predtým sme na žiadnom kongrese neboli, a tak sme ani nevedeli či tam naozaj chceme ísť, ale o  pár dní bol už náš osud spečatený – Support Fund sme úspešne vybojovali a neostáva nám nič iné, ako prijať túto týždennú výzvu! Do Slovinska sme pricestovali o pár dní skôr, aby sme stihli aj čo-to pocestovať. Z krásnej Ljubljany sme sa presunuli do 4*hotela pod Alpami, v očarujúcej Kranjskej Gore.

 dsf4809-44 34495729842 o

Číst dál...

EPSA Autumn assembly v Brně

Přečtěte si zajímavé shrnutí letoního kongresu EPSA Autumn assembly, který proběhl na začátku listopadu v Brně. Stručný text pro Vás sepsala Pavla Kalousová. Doufáme, že někoho z vás inspiruje a na další kongres, například na jaře 2017 do Nizozemí, vyjedete právě Vy.

Vyrazit na mezinárodní akci v rámci studia jsem se odhodlávala dlouho. Když však přišla nabídka na EPSA Autumn Assembly v Brně, byla jsem rozhodnutá ihned. Kongres pro farmaceuty z celé Evropy a navíc v Brně? Ideální podmínky pro neznalce jako jsem já. Nebylo na co čekat.

Číst dál...

VIII. Hungarian National Congress of Pharmaceutical Students

Celé zkouškové jsme se měli na co těšit. Hned první víkend letního semestru jsme jeli do Maďarska na VIII. HuPSA kongres, konkrétně do města Pécs. Výslovnost tohoto slova raději psát nebudu. Je ale velmi úsměvné, že tři ze čtyř maďarských farmaceutických fakult se nacházejí ve městech, jejichž názvy jsou pro Čechy tak známé (Debrecen, Szeged a Pécs). Další je v hlavním městě, kam jsme kolem pátečního poledne dorazili i my.

foto

Číst dál...