5th World Healthcare Students' Symposium

V roce 2011 jsme úspěšně spoluorganizovali 4th World Healthcare Students' Symposium v Praze a po dvou letech se ve dnech 8. - 13. září 2013 konal 5. ročník akce, tentokrát ve švýcarském Lausanne s tématem "Demystifying interprofessional collaboration" a účastí přes 200 studentů farmacie, medicíny, zubního lékařství a zdravotních sestřiček.

Neděle byla věnována příjezdům účastníků, následovala Opening ceremony na místní univerzitě s proslovy představitelů organizujících spolků a večer byl zakončen v medickém Barbiturack baru v areálu nemocnice.

 

Během pondělního dne mě asi nejvíce zaujal australský profesor Charlie Benrimoj - nejen jeho přednáškou, kde zazněla věta "Healthcare is constantly changing.", a následným interaktivním workshopem o implementaci nových služeb, ale i jeho pohotovým humorem. Pondělní večer se nesl v duchu Švýcarska, čekala nás Swiss night v bílo-červených barvách s ochutnávkou klasického sýrového fondue a výborné švýcarské čokolády.

V úterý odpoledne proběhla Poster Presentation Session, kde i FaF UK měla svého zástupce. Ovšem úspěch z 59. IPSF kongresu v Utrechtu se nekonal. Večer se konala International night, kde každý ze zúčastněných států dostal stůl a mohl svou zemi představit tradičními pokrmy a nápoji. Český stůl jsme spojili se "slovenskými bratmi" a prezentovali se jako za starých časů :-)

Středa byla dnem volnějším, kdy jsme se mohli zapojit do "honby za pokladem" po významných místech města. Akce končila brzy odpoledne, aby se všichni stihli připravit na Gala night. Jak už název napovídá, všichni ze sebe udělali co nejkrásnější a vyrazili na slavnostní večeři, konající se v restauraci Watergate na pláži jezera. Byla to výborná akce, dobře připravená, s vynikajícím vícechodovým menu. 

Poslední večer by se měla konat výše zmiňovaná Gala night, ale myslím si, že toto prohození s Club night nebylo vůbec na škodu. Večeře proběhla stejně jako v pondělí v menze na místní univerzitě, kde už byla znát únava některých kolegů. Byla následována přesunem do nám už známého Barbituracku na Preparty a večer se zakončil v městském Mica clubu.

V pátek ráno jsme se všichni rozloučili plni nových vědomostí a zážitků a rozjeli se do svých domovů!