O skupině APATYKÁŘ®

Jak jste si již mohli všimnout, Spolek českých studentů farmacie zintenzivnil svou spolupráci s největším lékárenským portálem APATYKÁŘ®Rádi bychom svého partnera představili také studentům, kteří ještě nejsou plně seznámeni s weby tohoto portálu. Těšíme se na další spolupráci a pevně věříme, že nejen na našem webu, ale také na webu APATYKÁŘ® najdete vždy zajímavé informace.

Pokud hledám informace z farmacie, pak APATYKÁŘ®, pokud hledám práci v lékárně, pak LÉKÁRNICKÁ INZERCE!

Vznik největšího českého nezávislého portálu o lékárenství APATYKÁŘ® se datuje od roku 1999. V roce 2000 byly původní jednoduché stránky o lékárenství převedeny na samostatnou, nyní už velmi známou doménu. Zakladatelem a provozovatelem portálu je lékárník PharmDr. Martin Dočkal.

Portál se od počátku soustředí výhradně na poskytování kvalitního zpravodajství z lékárenství a farmasektoru, a to jak z České republiky, tak především ze světa. Přináší souhrn všeho podstatného (v řadě případů exkluzivního), co by všem, kdo se pohybují ve farmacii nemělo uniknout. APATYKÁŘ® se za 13 let stal synonymem pro lékárenství na síti.

Odbornou návštěvnickou strukturu tak netvoří jen lékárníci z praxe, akademici, farmamanažeři či státní správa z oblasti zdravotnictví. Nemalou část dle statistik zaujímají rovněž studenti, pro které je zdrojem informací o zásadních změnách v zákonech, aktuálních událostech v lékárenství, studiu farmacie i o názorech jejich akademických představitelů. Nemusejí tak informace z lékárenství, které potřebují i v rámci studia, složitě vyhledávat a mají je po ruce na jednom místě.

Díky objektivním a kvalitním informacím získal APATYKÁŘ® v roce 2002 ISSN, v roce 2006 prestižní švýcarskou certifikaci Health On the Net (jako jeden z prvních českých webů), je archivován v rámci služby Webarchiv či citován nejen českými, ale i zahraničními médii.

Od roku 2008 jsou zásadní události a rozhovory s hosty prezentovány formou podcastingu (audiopříspěvků cíleně určených pro web a mobilní zařízení). Podcasty si rychle našly řadu příznivců. Hlavní portál skupiny APATYKÁŘ® je v současnosti s více než 440 tis. unikátními návštěvníky měsíčně lídrem mezi českými farmaweby.

Více než 240 podcastů již přineslo rozhovory se zahraničními i českými hosty (např. ministrem zdravotnictví, presidenty profesních komor, či akademickými představiteli farmaceutických fakult), zahraniční zkušenosti studentů, ale i již praktikujících lékárníků (podcasty o norském systému lékárenství, britské klinické farmacii ad.), informace z Českého farmaceutického muzea v Kuksu, speciálních lékárenských akcí (Jednání PGEU, Mistrovství v lékárenské komunikaci) ad.

Podcasty jsou dostupné v iTunes a stejně jako celý portál i v mobilní verzi pro smartphony, iPad ad. V roce 2008 získal podcasting APATYKÁŘ® prestižní evropskou cenu National Winner European Podcast Award.

Rodinu webů APATYKÁŘ® netvoří už zdaleka jen vlajková loď, hlavní portál, ale také několik dalších samostatných projektů – 1. evropský Lékárenský podcast, odborný web pro lékárníky a farmaceutické asistentky pharmaAPATYKÁŘ®, web Českého farmaceutického muzea, etický projekt Rodinná lékárna, web tradiční akce českých lékárníků Lékárnické dny a samozřejmě LÉKÁRNICKÁ INZERCE.

pharma apatykarceska apatykarodinna lekarnalekarnicke dny

Lékárnická inzerce

LÉKÁRNICKÁ INZERCE – cíleně zaměřená od počátku své existence (2000) na lékárenský sektor – si vybudovala prestiž a známost mezi všemi, kteří se v česko-slovenském farmasektoru pohybují. Už více než 13 let je nejnavštěvovanější pracovní platformou pro sektor lékárenství a jako jediná v ČR nabízí pro studenty, absolventy a uchazeče o práci personální inzerci zcela zdarma bez jakýchkoli omezení. Protože se IT svět multimedializoval, doplňuje nejnověji tuto nabídku také o možnost podpořit svůj inzerát osobním podcastem.

I proto je LÉKÁRNICKÁ INZERCE primárním místem, kde hledají své budoucí pracovní uplatnění nebo placenou praxi čeští, ale i slovenští absolventi farmaceutického studia.

Aby byla pro uchazeče co možná nejužitečnější, jsou inzeráty nabízející práci důsledně kontrolovány a veškeré skryté a neseriózní nabídky eliminovány.

Od roku 2008 portál APATYKÁŘ® navázal postupně aktivní spolupráci se Spolkem českých studentů farmacie, Unií studentů farmacie, Slovenským spolkem studentů farmacie a rovněž Spolkem košických studentů farmacie. Studenti tak mají možnost prezentovat své aktivity na nejnavštěvovanějším místě českého internetu, které se věnuje lékárenství a farmacii.