Podpora studentských zahraničních praxí

I pro tento rok představenstvo České lékárnické komory odsouhlasilo (4. 11. 2016) podporu studentských praxí. Studentské kongresy byly pro tento rok z podpory vyřazeny. Vše podstatné naleznete v souboru níže.

Podpora studentů 2017  

Pro přehled o tématech se můžete podívat na ta loňská na tomto odkaze: http://scsf.cz/index.php/zahranici/kongresy/297-podpora, kde naleznete i dotazník.

 

 

 

Struktura

Zahranici1617-01

SEP v Turecku

Přečtěte si pokračování ze série článků o zážitcích ze SEPu od dalšího z našich absolventů, tentokrát z Turecka od Mgr. Ludmily Bernotové.

 

S majitelem lékárny

 

Organizace International Pharmaceutical Students’ Federation (IPSF) je jedna z nejstarších dobrovolnických organizací studentů mezinárodního měřítka, která se snaží vytvářet profesionální síť mezi studenty farmacie a mladými lékárníky celého světa. K dnešnímu dni IPSF zastupuje přes 350.000 studentů farmacie a mladých lékárníků z 84 zemí. Spolek českých studentů farmacie (SČSF) se jako aktivní partner federace IPSF spolupodílí na organizaci mnoha různých projektů. Nejrozsáhlejší z nich bývá každoročně program studentské mobility Student Exchange Programme (SEP). SEP studentům farmacie umožňuje vykonat stáž v zahraničí a poznat tak pole jejich oboru za hranicemi domova. Studentská výměna může probíhat v nemocniční nebo veřejné lékárně, ve farmaceutickém průmyslu či přímo na farmaceutické fakultě.

 

Pod hlavičkou IPSF, potažmo SČSF, jsem i já letos v červenci vycestovala na měsíční stáž do tureckého Izmiru. Pro toto čtyřmilionové město jsem se rozhodla hned z několika důvodů. Izmir je multikulturní letovisko na pobřeží Egejského moře žijící evropským stylem života. Jedná se o moderní a zároveň historické místo, které se na chodu turecké ekonomiky podílí s více než deseti procenty. V tomto příspěvku bych se ráda podělila o zkušenosti, které jsem získala ve veřejné lékárně tohoto města.

Číst dál...

SEP v USA

Přečtěte si velice popisný a humorný článek o SEPu v americkém Buffalu ve státě New York od bývalého prezidenta SČSF Mgr. Lukáše Höchtbergera.

Pracovní oděv klinického farmaceuta

O Student Exchange Programme (SEP) jsem se dozvěděl už v prvním ročníku svého studia a z čiré naivity a nadšení jsem se rozhodl přihlásit se do programu. Přestože je o SEP mezi studenty veliký zájem a já na vstupní pohovor přišel absolutně nepřipravený, vybavený pouze nadšením, umístil jsem se tenkrát jako první náhradník pro výjezd. I když jsem nakonec nikam nevyjel, byl jsem vtáhnut do mezinárodního světa farmacie a dostal jsem možnost procestovat poměrně velkou část Evropy. O několik let později, těsně před státnicemi, jsem si uvědomil, že mi stále chybí osobní zkušenost s projektem SEP a že jsem ještě neviděl farmacii mimo Evropu. Rozhodl jsem přihlásit se a tentokrát jsem uspěl.

Číst dál...

SEP v Německu

Přečtěte si zážitky ze SEPu v Německu od studentky 4. ročníku Hedvigy Belcákové.

SEP v Německu