Soutěž v lékárenské komunikaci - 2016

Už dlouho dopředu visely všude po fakultě a studentských kolejích plakáty lákající k účasti v soutěži, ve které si studenti mezi sebou mohou poměřit své komunikační dovednosti za tárou. Soutěž v lékárenské komunikaci, pořádaná Spolkem českých studentů farmacie při Farmaceutické fakultě v Hradci Králové, je určená pro studenty 1. až 5. ročníku farmacie. Mohlo by se zdát, že starší studenti budou mít o dost navrch, ale vzhledem k tomu, že spíš než odbornost se v této soutěži hodnotí správné vystupování, kladení otázek a celkově komunikace s pacientem, nejsou mladší studenti nijak znevýhodněni.

IMGP1304

Číst dál...

Soutěž v lékárenské komunikaci 2016

Znovu jsme pro vás přichystali Soutěž v lékárenské komunikaci, v níž si budete moc zdokonalit své komunikační schopnosti na soft-skillovém semináři s odborníkem na komunikaci ve zdravotnictví, a poté vyzkoušet nabité znalosti a zkušenosti na soutěži v lékárenském trenažeru.

Jak se přihlásit? Vyplňte přihlášku a pošlete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . V tištěné podobě pak doneste do kopírovací místnosti (A2/124), případně se domluvte na osobním předání na výše uvedené e-mailové adrese.

Přihláška ke stažení zde: Závazná přihláška


Zúčastnit se mohou studenti 1. - 5. ročníků, účastníkům soutěže budou k dispozici materiály s odbornými informacemi k nastudování v dostatečném předstihu před samotnou soutěží.

Seminář se bude konat 18. března v místnosti ZLR-2 od 9.00 do cca 17.00.

 

Soutěž v lékárenské komunikaci

 

 

 

Soutěž v lékárenské komunikaci: Pohled soutěžícího

Druhý ročník obnoveného tradičního měření sil v komunikačních dovednostech za tárou je čerstvou minulostí. O co se vůbec jedná, jak to může účastníky obohatit, jak to prožívali, jestli tekly nervy, kdy šlo do tuhého, jak to celé dopadlo a mnoho dalšího se můžete dočíst v pohledu jednoho z účastníků (a konečného vítěze).

Soutěž v lékárenské komunikaci je pojata jako dvoustupňový trénink pro studenty v oblasti velmi důležité pro náš zdravotnický přínos ve veřejných lékárnách, tedy umění efektně a efektivně zjistit potřeby pacientů, rozhodnout jak pokračovat a získat si je pro správný typ léčby nebo opatření a tím i do budoucna pro svou lékárnu.

IMGP7821

Číst dál...

Soutěž v lékárenské komunikaci 2015

Znovu jsme pro vás přichystali Soutěž v lékárenské komunikaci!

Jak se přihlásit? Vyplňte přihlášku (ke stažení zde) a pošlete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . V tištěné podobě pak doneste do kopírovací místnosti (A2/124), případně se domluvte na osobním předání na výše uvedené e-mailové adrese.

Zúčastnit se mohou studenti 1. - 5. ročníků, účastníkům soutěže budou k dispozici materiály s odbornými informacemi k nastudování v dostatečném předstihu před samotnou soutěží.

 

SLK

 

Soutěž v lékárenské komunikaci - dispenzace

Jak jste se již mohli dočíst na stránkách SČSF, 22. listopadu proběhl seminář zaměřený na zdravotnickou komunikaci. To však byla pouze první část znovuobnovené akce s názvem Soutěž v lékárenské komunikaci – dispenzace. Hlavní částí byla samotná soutěž, které se účastnilo jedenáct studentů napříč všemi ročníky. Soutěž probíhala v lékárně Fakultní nemocnice Hradec Králové, což zajistilo celé akci důstojné zázemí. Všichni soutěžící velmi kvalitně prezentovali vše, co se do té doby naučili, ačkoliv pro většinu to byla vůbec první zkušenost s jakoukoliv formou dispenzace. Jejich výkon pak hodnotila odborná porota složená ze zástupců Farmaceutické fakulty v Hradci Králové (PhDr. Eva Švarcová, Ph.D. ), České lékárnické komory (PharmDr. Alena Petříková) a společnosti Sanofi (Pavel Adamička). Jako všechny akce, se kterými nemá SČSF tolik zkušeností, i tuto doprovázely drobné problémy, ale vše nakonec vyústilo ve zdárný konec. A jak soutěž dopadla?
 
1. místo    Kateřina Štulíková, 4. ročník
2. místo    Jana Puzyrevská, 2. ročník
3. místo    Jakub Feltovič , 2. ročník
 
Doufám, že tento projekt, který přispívá k rozvoji studentů v oblastech důležitých pro jejich profesní růst, nezapadne a budeme se moci těšit i v příštích letech na jeho pokračování.
Nakonec mi nezbývá než poděkovat organizátorům, porotcům, soutěžícím a společnosti Sanofi, díky níž mohla tato akce znovu ožít.

Fotky