XLVI. Farmaceutický ples 1.3.2017

Je první březen, devatenáct hodin, a v Kongresovém centru Aldis se začínají objevovat první hosté. V patře nad schody dostanou všechny dámy, ženy a dívky krásnou dřevěnou růžičku a společně se svými doprovody si jdou hledat svá místa. Po osmé hodině, kdy je ples oficiálně zahájen, už je Velký sál poměrně zaplněný. Všichni sedí u svých stolečků, uzobávají drobné občerstvení ze stolů, a očekávají, co se bude dít. Mladá moderátorská dvojice představí vzácné hosty, vedení naší fakulty a uvede proslov pana děkana. Proslov má samozřejmě i prezident Spolku českých studentů farmacie. Hlavní díky směřují k Viceprezidentovi pro vnitro, Jakubovi Eduardovi Syřínkovi, který ples nese celý na svých bedrech. Program ve Velkém sále je poté zahájen krásným předtančením v páru ve stylu latinsko-amerických tanců. Poté začíná hrát hudba k tanci a tanečníci z řad hostů se nadšeně pouštějí do víru parketu.

Proslov pana děkana

V Malém sále byl program zanedlouho zahájen hudebním vystoupením kapely Dijazztiva, která zahrála k tanci i poslechu, a předvedla nám, že i vytížení studenti si dokážou najít dostatek času na secvičení krásné hudby. Později následovalo swingové vystoupení nadaného páru z Taneční školy Bonstep. Po jedenácté hodině večerní už z Malého sálu zaznívala jen převážně moderní taneční hudba v podání DJ Lukáše Sojky, což uvítalo zejména mladší obecenstvo, které se záhy pustilo do protancovávání svých střevíců.

Na chodbě před sály se mezitím začaly prodávat lístky do tomboly. Všechny ceny byly vystavené ve výstavní síni, takže hosté zatím mohli pokukovat po výhrách z malé i velké tomboly a přeříkávat v duchu svá přání. Kdo nevyhrál přímo v malé tombole, mohl hodit polovinu svého lístku do slosovacího bubnu, ze kterého se později losovaly ceny z velké tomboly.

Výhry v malé tombole

V průběhu večera ještě ve Velkém sále vystoupili studenti FaF a LF pod vedením paní magistry Jany Bezouškové Paulů z KTV a předvedli dvě krásná taneční vystoupení ve stylu hip-hopu. Nejdřív v kostýmech včelek a včelařů, a poté následovalo vystoupení v dokonalých kostýmech mimoňů. Obě vystoupení rozhodně stála za zhlédnutí. Když odbila 12. hodina, došlo konečně na půlnoční překvapení, kterým bylo akrobatické rock’n’rollové vystoupení dvou tanečních párů, které předvedly celou řadu dechberoucích kreací. Ve zkratce, tanečnice víc létaly vzduchem než stály nohama na zemi. Letošní půlnoční překvapení se dle mého názoru opravdu povedlo.

Půlnoční překvapení

Po půlnočním překvapení už přišlo na řadu slosování velké tomboly. V letošním roce se v ní sešlo mnoho hodnotných cen například od děkana FaF UK, děkana VFU v Brně, děkana LF UK v HK, nebo také od prezidenta České lékárnické komory, dále jak od jednoho z bývalých prezidentů SČSF, tak i od toho současného. Ti a další osobnosti poskytli do velké tomboly ceny jako například akční kamera, digitální fotoaparát, tablet, tiskárna, poukaz na únikovou hru pro 4 osoby a další neméně hodnotné ceny.

V průběhu celého večera se hosté mohli nechat zvěčnit na fotografii u fotostěny umístěné ve foyer mezi sály, anebo si mohli odchytit fotografa, který korsoval po celém Aldisu. Pro ty, kteří se už cítili vyčerpáni, čekalo na závěr noci pět svozových autobusů od Aldisu až na koleje, a ti, kteří ještě měli dostatek energie a chtěli pokračovat na afterparty do klubu Level, ocenili mezizastávku autobusů na Adalbertinu, odkud je to do Levelu už jen co by kamenem dohodil.

Tanečníci ve Velkém sále

Co říct na závěr? Ples jsem si opravdu užila. Na celý večer budu ještě dlouho vzpomínat a doufám, že se tradice plesů zachová na naší fakultě ještě dlouho.

 

 

XLVI. Farmaceutický ples

Již ve středu 1.3.2017 nás čeká nejvýznamnější společenská událost akademického roku na naší fakultě, XLVI. Farmaceutický ples!

Lístky na ples je možno zakoupit na Katedře Organické a bioorganické chemie 6.2. (10 – 12 hod.), 8.2. a 9.2. v časech 10:00  – 12:00 a 13:00 – 15:30 u Mgr. Ivy Gottsteinové (S2106). Dále pak 14.2. – 23.2. vždy úterý – čtvrtek: 10:00  – 12:00 a 13:00 – 15:30 u Mgr. Petra Matouše (S2106). Dále ve všední dny v období od 16. do 28. února od 18:00 do 20:00 v kanceláři SČSF na kolejích Na Kotli A2/224.  

Rezervace lístků je možná vyplněním tohoto formuláře.

 

Dále si dovolujeme připomenout, že z rozhodnutí pana děkana bude následující den po plese, tj. 2. března 2017, zrušena veškerá výuka do 10.30 (viz odkaz).

 

Platinový sponzor XLVI. Farmaceutického plesu vás k této příležitosti zve na dubnovou přednášku o enzymové terapii:

Wobenzym

 

A to nejlepší nakonec. I v letošním roce jsme pro Vás připravili celkem 3 hádanky, s možností výhry lístků na ples. Každou středu, počínaje tou 8. února 2017, a konče týden před plesem, tj. 8.2., 15.2. a 22.2. vložíme vždy v pravé poledne na facebookovou událost XLVI. Farmaceutického plesu 1 hádanku, na kterou budete moci vždy do pravépůlnoci odpovědět formou komentáře pod příspěvek. První řešitel se správnou odpovědí, nebo první řešitel, jehož odpověď bude správnému řešení nejblíž, od nás obdrží 2 lístky na XLVI. Farmaceutický ples.

 

Těšíme se na vás 1. března 2017 v kongresovém centru Aldis!

Program XLVI. Farmaceutického plesu

XLV. Farmaceutický ples

Spolek českých studentů farmacie si vás dovoluje pozvat na XLV. Farmaceutický ples, který se uskuteční 26. února 2016 v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Kongresové centrum bude otevřeno od 19:00, program plesu začíná ve 20:00

 

ples-program

Číst dál...

XLIV. Farmaceutický ples

Spolek českých studentů farmacie si vás jako každý rok dovoluje pozvat na reprezentační ples Farmaceutické fakulty v Hradci Králové Univerzity Karlovy v Praze.

Těšit se můžete na večer plný protančených střevíčků, příjemné zábavy s přáteli, s řadou významných osobností farmaceutické a akademické obce, doprovázený tanečními čísly a všudypřítomnou hudbou, a to jak ve Velkém, tak v Malém sále.

Prodej vstupenek probíhá každý všední den od 10:00 do 11:00 hod. v koridoru na fakultě a od 18:00 do 20:00 hod v kanceláři SČSF (A2/224 koleje Na Kotli).

Cena lístků činí 280 Kč / 230 Kč (člen SČSF).

Pro více informací sledujte tuto událost na FB. Program naleznete dále v článku.

 

SSF

Číst dál...

Program plesu

Program