Léky systémové enzymoterapie - 11.4.2017

V úterý 11.4. proběhl na Farmaceutické fakultě seminář na téma „Léky systémové enzymoterapie“. Po registraci zpříjemněné občerstvením v Koridoru fakulty se návštěvníci přesunuli do posluchárny a po úvodním slovu PharmDr. Jany Hrabákové se začali dozvídat nové informace o enzymech a jejich využití v léčebných procesech z přednášky MUDr. Marty Honzíkové.

Následovala přednáška od brněnského chirurga MUDr. Luboše Kubíčka, ve které posluchačům představil výsledky nového způsobu léčby tří jeho pacientů s dlouho se nehojícími defekty na dolních končetinách. Pacientům byla nastavena léčba skládající se z klasických postupů a lékových prostředků v kombinaci se systémovou enzymoterapií. Celá posluchárna žasla při pohledu na fotografie zachycující rapidní zlepšení kožních defektů v krátké léčebné době tří měsíců, za což byl pan doktor Kubíček náležitě odměněn bouřlivým potleskem.

V další části pozdního odpoledne posluchači opustili nemocniční prostředí a na chvíli se ocitli ve světě čísel, kterým je provedl sám generální ředitel firmy MUCOS Pharma CZ Ing. Radim Kočí. Jeho prezentace firmy spadající pod německou mateřskou společnost, která na celosvětový trh dodává Wobenzym, byla interaktivní a ozvláštněna hlasováním přítomných pomocí jejich chytrých telefonů.

Na závěr semináře si vzala slovo i PharmDr. Dagmar Vítová – pražská lékárnice – která po teoretickém, medicínském a ekonomickém představení léku Wobenzym sdílela s posluchárnou i praktické zkušenosti ze světa „za tárou“ a příběhy spokojených uživatelů.

Odpolední seminář, který skončil v brzkých večerních hodinách hodnotili návštěvníci kladně  a odcházeli obohaceni o znalosti, které budou moci využít ve studiu, a hlavně v profesním životě lékárnic a lékárníků.

Wobenzym