Přednáška Vampire Cup - 28.3.2017

Přečtěte si, jak zhodnotila nedávnou přednášku o dárcovství krve a kostní dřeně v rámci projektu Vampire Cup jedna z našich studentek - Veronika Jandusová.

Akce Vampire Cup probíhá v průběhu celého dubna a pokud i Vy uvažujete o darování krve, podívejte se FB událost pro více informací. Buďte příkladem pro svoje okolí a můžeme spolu zachránit lidské životy!

 

V úterý 28.3.2017 uspořádal Spolek českých studentů farmacie ve spolupráci s Transfúzní stanicí FN HK přednášku v rámci projektu Vampire Cup na téma Dárcovství krve a kostní dřeně. První části se ujal pan primář transfuzního oddělení FN HK MUDr. Vít Řeháček. Seznámil nás s procesem darování krve, vysvětlil, co se s darovanou krví děje dále po odběru a proč je tak důležité mít dostatek dárců. Druhé části se ujmula paní doktorka Jitka Černohorská. Pověděla nám něco o registru kostní dřeně, jak a proč do něj vstoupit.

Přiznám se, čekala jsem, že o toto téma bude daleko větší zájem, ale i přes celkem komorní atmosféru byly obě dvě přednášky velice poutavé, a pokud bych už dávno pravidelně nechodila darovat krev, rozhodně bych šla nyní.

Přednáška Vampire Cup