Brněnský farmaceutický ples

 

Dne 28.3.2014 se u našich brněnských sousedů konal již tradiční ples farmaceutů, letos

v devatenáctém pořadí. Ples se pořádal v kulturním centru Semilasso nedaleko Veterinární a

farmaceutické univerzity v Brně. Pozváni jsme byli, spolu s naším děkanem fakulty panem Doc. Šimůnkem a dalšími čestnými hosty, tamějším spolkem - Unie studentů farmacie.

 

Zahájení plesu bylo v 19 hodin, a tak i po dopolední výuce jsme nemuseli příliš spěchat. Do Brna jsme dorazili v mírném předstihu a na nádraží nás čekala sympatická slečna, která nás doprovodila na Kaunicovy koleje, kde jsme se ubytovali. Zde jsme se přichystali a vyrazili na ples. U vstupu nás vítali přípitkem a ze sálu se již ozývala příjemná hudba. Hlavní sál byl vyzdoben ohromnými krabičkami léků a na každém stole čekalo sladké překvapení, které znázorňovalo různá léčiva. O hudbu se starala skupina M.E.Š., cimbálová muzika Pajtáš, ale také naprosto výborná fakultní skupina. Postupné uvolňování. Každý si tedy přišel na své. Součástí programu bylo také taneční vystoupení latinskoamerických i standardních tanců a tombola. Naprosto originálně vymyšlené měli lístky do tomboly. Byly to malé papírky nastříhané a srolované do ruliček,po jejich rozdělání jste se dozvěděli, zda jste vyhráli či ne. Pokud jste nevyhráli, na každém losu byl napsán vtip, který vám i tak vykouzlil úsměv na tváři. Patřili jsme však i ke šťastlivcům, kteří něco vyhráli :). V pozdějších hodinách

jsme byli přizváni na raut, který po tanečním rozjívení opravdu bodl.

 

Myslím si, že to byl velmi zdařený a příjemně strávený páteční večer. Chtěla bych tedy alespoň touto cestou moc poděkovat organizátorům, ale především spolku Unie studentů farmacie.

 

10344937 10203895658571018 1209070909 n