Dubnová Nauzea právě v prodeji!

Vážení příznivci dobrého čtení,

s radostí Vám oznamujeme, že nový díl časopisu Nauzea, vydávaný Spolkem českých studentů farmacie, je právě v prodeji!

K dostání bude již od zítra (tedy čtvrtka 13.4.2017) v ATP Corridor Snack Baru na fakultě anebo v Kopírovací místnosti SČSF na kolejích Na Kotli (A2-124). Těšit se můžete na rozhovor s jedním z našich zajímavých studentů, na praktické a chutné recepty pro studentskou kuchyň a také třeba na recenzi letošního farmaceutického plesu.

Cena je neuvěřitelných 15 Kč a počet kusů je omezen, tak neotálejte a kupte si ji už zítra!

Nauzea DUBEN 2017

 

Mikulášská výprava 2014

Slavit Mikuláše je ve Spolku už dlouhou tradicí. Letošní Mikulášská výprava se skládala z mikuláše, dvou andělů a tří čertů. Kdo jiný než čerti by mohli být v převaze?! Předpokládám, že si nás spousta studentů na fakultě všimla a to nejen kvůli tomu, že nás potkali na chodbách, ale i proto že jsme zavítali do jejich praktických cvičení.

10817209 10204326999989541 55843298 o

Číst dál...

XXIV. Sjezd České lékárnické komory

V letošním roce jsme jako zástupci Spolku českých studentů farmacie byli pozváni na XXIV. Sjezd České lékárnické komory, za což jsme velice vděční. Sjezdu ČLnK jsem se zúčastnila já – Eliška Röslerová, jakožto prezident SČSF a David Suchánek ztělesňující viceprezidenta pro vnitro. Sjezd ČLnK se konal ve dnech 7. a 8. listopadu 2014 v Benešově u Prahy v Institutu pro veřejnou správu.

Na začátku Sjezdu ČLnK se řešilo mnoho témat počínaje celoživotním vzděláváním, přes kontrolní činnost inspektorů až po doporučené postupy 2015. Dále se rozvedla zajímavá diskuze ohledně jednotné ceny léků, kterou by lékárníci rádi zavedli, ale to není totéž jako, že chtějí zvýšit ceny léků, jak tomu naznačují některé televizní přenosy. Debata zahrnovala i kompenzaci za regulační poplatky, aby byla vyšší než dosud předpokládaných 12,- Kč za recept, což je u soukromých lékáren naprosto samozřejmé.

Číst dál...

Brněnský farmaceutický ples

 

Dne 28.3.2014 se u našich brněnských sousedů konal již tradiční ples farmaceutů, letos

v devatenáctém pořadí. Ples se pořádal v kulturním centru Semilasso nedaleko Veterinární a

farmaceutické univerzity v Brně. Pozváni jsme byli, spolu s naším děkanem fakulty panem Doc. Šimůnkem a dalšími čestnými hosty, tamějším spolkem - Unie studentů farmacie.

 

Zahájení plesu bylo v 19 hodin, a tak i po dopolední výuce jsme nemuseli příliš spěchat. Do Brna jsme dorazili v mírném předstihu a na nádraží nás čekala sympatická slečna, která nás doprovodila na Kaunicovy koleje, kde jsme se ubytovali. Zde jsme se přichystali a vyrazili na ples. U vstupu nás vítali přípitkem a ze sálu se již ozývala příjemná hudba. Hlavní sál byl vyzdoben ohromnými krabičkami léků a na každém stole čekalo sladké překvapení, které znázorňovalo různá léčiva. O hudbu se starala skupina M.E.Š., cimbálová muzika Pajtáš, ale také naprosto výborná fakultní skupina. Postupné uvolňování. Každý si tedy přišel na své. Součástí programu bylo také taneční vystoupení latinskoamerických i standardních tanců a tombola. Naprosto originálně vymyšlené měli lístky do tomboly. Byly to malé papírky nastříhané a srolované do ruliček,po jejich rozdělání jste se dozvěděli, zda jste vyhráli či ne. Pokud jste nevyhráli, na každém losu byl napsán vtip, který vám i tak vykouzlil úsměv na tváři. Patřili jsme však i ke šťastlivcům, kteří něco vyhráli :). V pozdějších hodinách

jsme byli přizváni na raut, který po tanečním rozjívení opravdu bodl.

 

Myslím si, že to byl velmi zdařený a příjemně strávený páteční večer. Chtěla bych tedy alespoň touto cestou moc poděkovat organizátorům, ale především spolku Unie studentů farmacie.

 

10344937 10203895658571018 1209070909 n

Poslední rozhovor pokračování

Poslední rozhovor

část 2

Internetový článek navazuje na rozhovor s končícím děkanem Farmaceutické fakulty UK, který naleznete v aktuálním vydání studentského časopisu Nauzea. Jaké výzvy stojí před fakultou do budoucna, pěstování konopí pro léčebné účely, studentská léta Alexandra Hrabálka, nový model přijímacího řízení, to vše a mnohem více naleznete v této části.

nausea

Číst dál...